Ulusal Meclis (Güney Kore) üye listesi, 2016–2020 - List of members of the National Assembly (South Korea), 2016–2020
Bu makale değil anmak hiç kaynaklar.Aralık 2016) (Bu şablon mesajını nasıl ve ne zaman kaldıracağınızı öğrenin) ( |
Bu makale şu konudaki bir dizinin parçasıdır: siyaset ve hükümeti Kore Cumhuriyeti |
---|
Güney Kore portalı |
20. oturum şu anki oturumu Güney Kore Ulusal Meclisi. Üyeleri ilk olarak 2016 yasama seçimi 13 Nisan 2016'da yapıldı. Oturum ilk olarak 30 Mayıs 2016'da yapıldı ve 29 Mayıs 2020'ye kadar devam etmesi planlanıyor.
Kompozisyon
İçinde 2016 yasama seçimi Meclise dört siyasi parti seçildi. 2017 itibariyle, üç ek parti yeni kuruldu.
Parti | Orijinal seçilmiş koltuklar | Güncel Koltuklar | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Con. | PR | Toplam | ± | Toplam | % | |||
demokratik Parti | 110 | 13 | 123 | -3 | 120 | 41.38% | ||
Birleşik Gelecek Partisi | 105 | 17 | 122 | -30 | 92 | 31.72% | ||
Halk Partisi | 25 | 13 | 38 | Yok | Yok | |||
Minsaeng Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 20 | 6.90% | ||
Geleceğin Kore Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 20 | 6.90% | ||
Platform Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 8 | 2.76% | ||
Adalet Partisi | 2 | 4 | 6 | 0 | 6 | 2.07% | ||
Cumhuriyetçi Partimiz | Yok | Yok | Yok | Yok | 2 | 0.69% | ||
Açık Demokrat Parti | Yok | Yok | Yok | Yok | 1 | 0.3% | ||
Minjung Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 1 | 0.3% | ||
Kore Ekonomi Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 1 | 0.3% | ||
İnsanlar Partisi | Yok | Yok | Yok | Yok | 1 | 0.3% | ||
Pro-Park Yeni Parti | Yok | Yok | Yok | Yok | 1 | 0.3% | ||
Bağımsız | 11 | Yok | 11 | +6 | 17 | 5.86% | ||
Toplamlar | 253 | 47 | 300 | -10 | 290 | 100.0% |
Üye listesi
Seçim bölgesi
Seul • Busan • Daegu • Incheon • Gwangju • Daejeon • Ulsan • Sejong |
Seul
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jongno | Chung Sye-kyun | Demokratik | MPK konuşmacı olarak seçildi. Bir konuşmacının döneminin bitmesinin ardından Demokratlar'a katıldı. | |
Jung –Seongdong Bir | Hong Ihk-pyo | Demokratik | ||
Jung –Seongdong B | Ji Sang-wook | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative yaratıldı ve Future United ile birleşti. | |
Yongsan | Chin Young | Demokratik | ||
Gwangjin Bir | Jeon Hye-sook | Demokratik | ||
Gwangjin B | Choo Mi-ae | Demokratik | ||
Dongdaemun Bir | Ahn Gyu-baek | Demokratik | ||
Dongdaemun B | Min Byung-doo | Bağımsız | Sol Demokrat | |
Jungnang Bir | Seo Young-kyo | Demokratik | Minjoo'dan ayrıldı ve Demokrat'a yeniden katıldı | |
Jungnang B | Park Hong-keun | Demokratik | ||
Seongbuk Bir | Sen Seung-hee | Demokratik | ||
Seongbuk B | Ki Dong-min | Demokratik | ||
Gangbuk Bir | Cheong Yang-seog | Birleşik Gelecek | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı ve United Future ile birleşti | |
Gangbuk B | Park Yong-jin | Demokratik | ||
Dobong Bir | Jae-keun'da | Demokratik | ||
Dobong B | Kim Seon-dong | Birleşik Gelecek | ||
Şu andan itibaren Bir | Koh Yong-jin | Demokratik | ||
Şu andan itibaren B | Woo Won-shik | Demokratik | ||
Şu andan itibaren C | Kim Seong-hwan | Halkın Demokratik | İçin kampanyadan istifa etti Güney Kore Devlet Başkanı 17 Nisan 2017. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Eunpyeong Bir | Park Joo-min | Demokratik | ||
Eunpyeong B | Kang Byeong-won | Demokratik | ||
Seodaemun Bir | Woo Sang-ho | Demokratik | ||
Seodaemun B | Kim Yeong-ho | Demokratik | ||
Mapo Bir | Noh Woong-rae | Demokratik | ||
Mapo B | Sohn Hye-won | Açılmış Demokratik | Sol Demokratik ve sürdürülen bağımsız ve Açık Demokratik | |
Yangcheon Bir | Hwang Hee | Demokratik | ||
Yangcheon B | Kim Yong-tae | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Gangseo Bir | Geum Tae-seop | Demokratik | ||
Gangseo B | Kim Sung-tae | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Gangseo C | Han Jeoung-ae | Demokratik | ||
Guro Bir | Lee In-young | Demokratik | ||
Guro B | Park Young-sun | Demokratik | ||
Geumcheon | Lee Hoon | Demokratik | ||
Yeongdeungpo Bir | Kim Young-joo | Demokratik | ||
Yeongdeungpo B | Shin Kyoung-min | Demokratik | ||
Dongjak Bir | Kim Byung-kee | Demokratik | ||
Dongjak B | Na Kyung-kazandı | Future United | ||
Gwanak Bir | Kim Sung-shik | Bağımsız | Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı | |
Gwanak B | Oh Shin-hwan | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative'i yarattı ve Future United ile birleşti. | |
Seocho Bir | Lee Hye-hoon | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative'i yarattı ve Future United ile birleşti. | |
Seocho B | Park Seong-joong | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Gangnam Bir | Lee Jong-gu | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Gangnam B | Jun Hyeon-hee | Demokratik | ||
Gangnam C | Lee Eun-jae | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Songpa Bir | Park In-sook | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Songpa B | Choi Jae-seong | Halkın Demokratik | Sol Demokratik ve Halkın'a katıldı. 5 Aralık 2017'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Songpa C | Nam In-soon | Demokratik | ||
Gangdong Bir | Jin Sun-mee | Demokratik | ||
Gangdong B | Shim Jae-kwon | Demokratik |
Busan
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jung –Yeongdo | Kim Moo-sung | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Seo –Dong | Yoo Ki-june | Future United | ||
Busanjin Bir | Kim Young-choon | Demokratik | ||
Busanjin B | Lee Hun-seung | Future United | ||
Dongnae | Lee Jin-bok | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Nam Bir | Kim Jung-hoon | Future United | ||
Nam B | Park Jae-ho | Demokratik | ||
Buk –Gangseo Bir | Chun Jae-soo | Demokratik | ||
Buk –Gangseo B | Kim Do-eup | Future United | ||
Haeundae Bir | Ha Tae-keung | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative'i yarattı ve Future United ile birleşti. | |
Haeundae B | Yun Jun-ho | Özgürlük Kore Demokratik | 23 Ocak 2018 tarihinde özel nedenlerle istifa etti. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Saha Bir | Choi In-ho | Demokratik | ||
Saha B | Cho Kyoung-tae | Future United | ||
Geumjeong | Kim Se-yeon | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Yeonje | Kim Hae-young | Demokratik | ||
Suyeong | Yoo Jae-jung | Future United | ||
Sasang | Chang Jae-won | Future United | Saenuri'ye yeniden katıldı ve Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. | |
Gijang | Yoon Sang-jik | Future United |
Daegu
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jung –Nam | Kwak Sang-do | Future United | ||
Dong Bir | Chong Jong-sup | Future United | ||
Dong B | Yoo Seong-min | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative yaratıldı ve Future United ile birleşti. | |
Seo | Kim Sang-hoon | Future United | ||
Buk Bir | Jeong Tae-ok | Future United | Sol Özgürlük Kore ve yeniden katıl | |
Buk B | Hong Eui-rak | Demokratik | Demokratlara yeniden katıldı | |
Suseong Bir | Kim Boo-kyum | Demokratik | ||
Suseong B | Joo Ho-young | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Dalseo Bir | Kwak Dae-hoon | Future United | ||
Dalseo B | Yoon Jae-ok | Future United | ||
Dalseo C | Cho Won-jin | Cumhuriyetçimiz | Sol Özgürlük Kore ve (yeni) Saenuri'ye katıldı | |
Dalseong | Choo Kyung-ho | Future United |
Incheon
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jung –Dong –Ganghwa –Ongjin | Ahn Sang-soo | Future United | Saenuri'ye yeniden katıldı. | |
Nam Bir | Hong Il-pyo | Future United | Liberty Korea'dan ayrıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. | |
Nam B | Yoon Sang-hyun | Future United | Saenuri'ye yeniden katıldı. | |
Yeonsu Bir | Park Chan-dae | Demokratik | ||
Yeonsu B | Min Kyung-wook | Future United | ||
Namdong Bir | Maeng Seong-kyu | Demokratik | İçin kampanyadan istifa etti Incheon belediye başkanının seçimi 13 Haziran 2018. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Namdong B | Youn Kwan-suk | Demokratik | ||
Bupyeong Bir | Jung Yu-seok | Future United | ||
Bupyeong B | Hong Young-pyo | Demokratik | ||
Gyeyang Bir | Yu Dong-su | Demokratik | ||
Gyeyang B | Song Young-gil | Demokratik | ||
Seo Bir | Lee Hag-jae | Future United | Liberty Korea'dan ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. | |
Seo B | Shin Dong-kun | Demokratik |
Gwangju
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Dong –Nam Bir | Chang Byoung-wan | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Dong –Nam B | Park Joo-sun | Minsaeng | Bareunmirae ile birleştirildi ve Minsaeng ile birleştirildi | |
Seo Bir | Şarkı Gap-seok | Halkın Demokratik | Seçim yasası ihlalleri nedeniyle 8 Şubat 2018'de kaybedilen koltuk. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Seo B | Chun Jung-bae | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Buk Bir | Kim Gyeong-jin | Bağımsız | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış | |
Buk B | Choi Gyeong-hwan | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Gwangsan Bir | Kim Dong-cheol | Minsaeng | Bareunmirae ile birleştirildi ve Minsaeng ile birleştirildi | |
Gwangsan B | Gwon Eun-hui | Ulusal | Bareunmirae ile birleştirildi Sol Bareunmirae ve Ulusal Yarışmalara katıldı |
Daejeon
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Dong | Lee Jang-woo | Future United | ||
Jung | Lee Eun-gwon | Future United | ||
Seo Bir | Park Byeong-seog | Demokratik | ||
Seo B | Park Beom-kye | Demokratik | ||
Yuseong Bir | Jo Seung-rae | Demokratik | ||
Yuseong B | Lee Sang-min | Demokratik | ||
Daedeok | Jeong Yong-ki | Future United |
Ulsan
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jung | Jeong Kab-yoon | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. | |
Nam Bir | Lee Chae-ik | Future United | ||
Nam B | Bak Maeng-woo | Gelecek Kore | Left Future United ve Future Korea'ya katıldı. | |
Dong | Kim Jong-hoon | Minjung | Minjung'a katıldı | |
Buk | Lee Sang-heon | Minjung Demokratik | Minjung'a katıldı. 22 Aralık 2017'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Ulju | Kang Ghil-boo | Bağımsız | Saenuri'ye yeniden katıldı ve Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı ve Liberty Korea'dan tekrar ayrıldı. |
Sejong
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Sejong | Lee Hae-chan | Demokratik | Minjoo'ya yeniden katıldı. |
Gyeonggi
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Suwon Bir | Lee Chan-yeol | Future United | Demokratik soldu ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve Liberty Korea'ya katıldı | |
Suwon B | Baek Hye-ryun | Demokratik | ||
Suwon C | Kim Yeong-jin | Demokratik | ||
Suwon D | Park Kwang-on | Demokratik | ||
Suwon E | Kim Jin-pyo | Demokratik | ||
Seongnam Sujeong-gu | Kim Tae-nyeon | Demokratik | ||
Seongnam Jungwon-gu | Shin Sang-jin | Future United | ||
Seongnam Bundang-gu Bir | Kim Byung-gwan | Demokratik | ||
Seongnam Bundang-gu B | Kim Byung-uk | Demokratik | ||
Uijeongbu Bir | Ay Hee-şarkı | Bağımsız | MPK konuşmacı olarak seçildi. | |
Uijeongbu B | Hong Mun-jong | Koreli Vatanseverler ' | Özgürlük Kore'den ayrıldı ve Kore Vatanseverleri yaptı, bizim Cumhuriyetçimiz olarak yeniden adlandırıldı. 17 Haziran 2019 | |
Anyang Manan-gu | Lee Jong-kul | Platform | Sol Demokrat ve Platforma katıldı | |
Anyang Dongan-gu Bir | Lee Seok-hyun | Demokratik | ||
Anyang Dongan-gu B | Shim Jae-chul | Future United | ||
Bucheon Wonmi-gu Bir | Kim Gyeong-hyeop | Demokratik | ||
Bucheon Wonmi-gu B | Sul Hoon | Demokratik | ||
Bucheon Sosa-gu | Kim Sang-hee | Demokratik | ||
Bucheon Ojeong-gu | Won Hye-young | Demokratik | ||
Gwangmyeong Bir | Baek Jae-hyun | Demokratik | ||
Gwangmyeong B | Lee Un-ju | Future United | Sol Demokratik ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti Sol Bareunmirae Onward for Future 4.0 oluşturuldu ve Future United ile birleştirildi | |
Pyeongtaek Bir | Yoo-chul kazandı | Future United | ||
Pyeongtaek B | Yoo Ui-dong | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative'i yarattı ve Future United ile birleşti. | |
Ansan Sangnok-gu Bir | Jeon Hae-cheol | Demokratik | ||
Ansan Sangnok-gu B | Kim Cheol-min | Demokratik | ||
Ansan Danwon-gu Bir | Kim Myung-yeon | Future United | ||
Ansan Danwon-gu B | Park Sun-ja | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Goyang Bir | Sim Sang-jung | Adalet | ||
Goyang B | Jung Jae-ho | Demokratik | ||
Goyang C | Yoo Eun-hae | Demokratik | ||
Goyang D | Kim Hyun-mee | Demokratik | ||
Namyangju Bir | Cho Eung-chun | Demokratik | ||
Namyangju B | Kim Han-jeong | Demokratik | ||
Namyangju C | Joo Kwang-deok | Future United | ||
Siheung Bir | Ham Jin-kyu | Future United | ||
Siheung B | Cho Jeong-sik | Demokratik | ||
Gunpo Bir | Kim Jeong-woo | Demokratik | ||
Gunpo B | Lee Hak-yeong | Demokratik | ||
Yongin Bir | Boş | Özgürlük Kore | Siyasi fon yasası ihlalleri nedeniyle 30 Mayıs 2019'da kaybedilen koltuk. | |
Yongin B | Kim Min-gi | Demokratik | ||
Yongin C | Han Sun-kyo | Gelecek Kore | Left Liberty Korea ve Future Korea'ya Katıldı | |
Yongin D | Pyo Chang-kazandı | Demokratik | ||
Paju Bir | Yoon Hu-duk | Demokratik | ||
Paju B | Park Jeong | Demokratik | ||
Gimpo Bir | Kim Doo-kwan | Demokratik | ||
Gimpo B | Hong Chul-ho | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Hwaseong Bir | Seo Chung-won | Bağımsız | Sol Özgürlük Kore | |
Hwaseong B | Lee Won-uk | Demokratik | ||
Hwaseong C | Kwon Chil-seung | Demokratik | ||
Gwangju Bir | Yani Byeong-hun | Demokratik | ||
Gwangju B | Im Jong-seong | Demokratik | ||
Guri | Yun Ho-jung | Demokratik | ||
Osan | Min-suk | Demokratik | ||
Hanam | Lee Hyun-jae | Future United | ||
Icheon | Şarkı Seok-jun | Future United | ||
Anseong | Kim Hak-yong | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Yangju | Chung Seong-ho | Demokratik | ||
Uiwang –Gwacheon | Sim Chang-hyeon | Demokratik | ||
Dongducheon –Yeoncheon | Kim Seong-won | Future United | ||
Pocheon –Gapyeong | Kim Young-woo | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Yeoju –Yangpyeong | Choung Byoung-gug | Future United | Sol Liberty Korea ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve New Conservative yaratıldı ve Future United ile birleşti. |
Gangwon
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Chuncheon | Kim Jin-tae | Future United | ||
Wonju Bir | Kim Ki-sun | Future United | ||
Wonju B | Song Ki-hun | Demokratik | ||
Gangneung | Kweon Seong-dong | Future United | ||
Donghae –Samcheok | Lee Chul-gyu | Future United | Saenuri'ye yeniden katıldı ve Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Kore'ye yeniden katıldı. | |
Taebaek –Hoengseong –Yeongwol –Pyeongchang –Jeongseon | Yeom Dong-yeol | Future United | ||
Sokcho –Goseong –Yangyang | Lee Yang-su | Future United | ||
Hongcheon –Cheorwon –Hwacheon –Yanggu –Inje | Boş | Özgürlük Kore | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. Siyasi fon yasası ihlalleri nedeniyle 31 Ekim 2019'da kaybedilen koltuk. |
Kuzey Chungcheong
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Cheongju Sangdang-gu | Chung Woo-taik | Future United | ||
Cheongju Seowon-gu | Oh Jae-sae | Demokratik | ||
Cheongju Heungdeok-gu | Do Jong-hwan | Demokratik | ||
Cheongju Cheongwon-gu | Byun Jae-ill | Demokratik | ||
Chungju | Lee Jong-bae | Future United | ||
Jecheon –Danyang | Lee Hu-sam | Özgürlük Kore Demokratik | 11 Mayıs 2018'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Boeun –Okcheon –Yeongdong –Goesan | Park Deok-heum | Future United | ||
Jeungpyeong –Jincheon –Eumseong | Kyung Dae-soo | Future United |
Güney Chungcheong
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Cheonan Bir | Lee Gyu-hee | Özgürlük Kore Demokratik | 13 Şubat 2018'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Cheonan B | Park Wan-ju | Demokratik | ||
Cheonan C | Yun Il-gyu | Demokratik Platform | İçin kampanyadan istifa etti Güney Chungcheong valisinin seçimi 13 Haziran 2018. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. Sol Demokratik ve Platform'a katıldı. | |
Gongju –Buyeo –Cheongyang | Chung Jin-suk | Future United | ||
Boryeong –Seocheon | Kim Tae-heum | Future United | ||
Asan Bir | Lee Myoung-soo | Future United | ||
Asan B | Kang Hun-sik | Demokratik | ||
Seosan –Taean | Sung Il-jong | Future United | ||
Nonsan –Gyeryong –Geumsan | Kim Jong-min | Demokratik | ||
Dangjin | Eo Ki-kyu | Demokratik | ||
Hongseong –Yesan | Hong Moon-pyo | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı |
Kuzey Jeolla
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jeonju Bir | Kim Gwang-su | Bağımsız | Sol Halkın ve Demokrasi ve Barış'a katıldı ve Minsaeng ile birleşti ve Minsaeng'den ayrıldı | |
Jeonju B | Chung Woon-chun | Gelecek Kore | Özgürlük Kore'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareunmirae ile birleşti ve Bareunmirae'den ayrıldı ve Yeni Muhafazakâr'ı yarattı ve Yeni Muhafazakar'dan ayrıldı ve Gelecek Kore'ye katıldı | |
Jeonju C | Chung Dong-young | Minsaeng | Sol Halkın ve Demokrasi ve Barış'a katıldı ve Minsaeng ile birleşti | |
Gunsan | Kim Kwan-young | Bareunmirae | Bareunmirae ile birleştirildi | |
Iksan Bir | Lee Choon-suak | Demokratik | ||
Iksan B | Cho Bae-sook | Minsaeng | Sol Halkın ve Demokrasi ve Barış'a katıldı ve Minsaeng ile birleşti | |
Jeongeup –Gochang | Sen Sung-yop | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Namwon –Imsil –Sunchang | Lee Yong-ho | Bağımsız | Left People's 28 Aralık 2018'de. | |
Gimje –Buan | Kim Jong-hee | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Wanju –Jinan –Muju –Jangsu | Bir Ho-genç | Demokratik |
Güney Jeolla
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Mokpo | Park Jie-won | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Yeosu Bir | Lee Yong-ju | Bağımsız | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış | |
Yeosu B | Joo Seung-yong | Minsaeng | Bareunmirae ile birleştirildi ve Minsaeng ile birleştirildi | |
Suncheon | Lee Jung-hyun | Bağımsız | Sol Saenuri | |
Naju –Hwasun | Oğlu Kum-ju | Demokratik | Left People's 28 Aralık 2018'de. 15 Kasım 2019'da Democratic'e katıldı. | |
Gwangyang –Gökseong –Gurye | Jeong In-hwa | Bağımsız | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış | |
Damyang –Hampyeong –Yeonggwang –Jangseong | Lee Kai-ho | Demokratik | ||
Goheung –Boseong –Jangheung –Gangjin | Hwang Ju-hong | Minsaeng | Sol Halkın ve Demokrasi ve Barış'a katıldı ve Minsaeng ile birleşti | |
Haenam –Wando –Jindo | Yoon Young-il | Minsaeng | Sol Halk ve Demokrasi ve Barış'a katıldı Sol Demokrasi ve Barış ve Minsaeng ile birleşti | |
Yeongam –Muan –Sinan | Seo Sam-seok | Demokrasi ve Barış Demokratik | Halkı bıraktı ve Demokrasi ve Barış'a katıldı. Seçim yasası ihlalleri nedeniyle 8 Şubat 2018'de kaybedilen koltuk. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. |
Kuzey Gyeongsang
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Pohang Buk-gu | Kim Jeong-jae | Future United | ||
Pohang Nam-gu –Ulleung | Park Myung-jae | Future United | ||
Gyeongju | Kim Seok-ki | Future United | ||
Gimcheon | Şarkı Eon-seok | Future United | İçin kampanyadan istifa etti Kuzey Gyeongsang valisinin seçimi 13 Haziran 2018. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Andong | Kim Kwang-lim | Future United | ||
Gyeongsan | Choi Kyoung-hwan Boş | Özgürlük Kore | Siyasi fon yasası ihlalleri nedeniyle 11 Temmuz 2019'da kaybedilen koltuk. | |
Gumi Bir | Baek Seung-joo | Gelecek Kore | Left Future United ve Future Korea'ya katıldı | |
Gumi B | Chang Seok-chun | Gelecek Kore | Left Future United ve Future Korea'ya katıldı | |
Yeongju –Mungyeong –Yecheon | Choi Gyo-il | Future United | ||
Yeongcheon –Cheongdo | Lee Man-hee | Future United | ||
Sangju –Gunwi –Uiseong –Cheongsong | Kim Jae-kazandı | Saenuri Future United | 9 Şubat 2017'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 13 Nisan 2017'de göreve başladı. | |
Yeongyang –Yeongdeok –Bonghwa –Uljin | Kang Seok-ho | Future United | ||
Goryeong –Seongju –Chilgok | Boş | Özgürlük Kore | Siyasi fon yasası ihlalleri nedeniyle 13 Haziran 2019'da kaybedilen koltuk. |
Güney Gyeongsang
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Changwon Uichang-gu | Park Wan-su | Future United | ||
Changwon Seongsan-gu | Yeo Yeong-gug | Adalet | Roh, 23 Temmuz 2018'de öldü. 3 Nisan 2019'da göreve başladı. | |
Changwon Masanhappo-gu | Lee Ju-young | Future United | ||
Changwon Masanhoewon-gu | Yoon Han-hong | Future United | ||
Changwon Jinhae-gu | Kim Sung-chan | Gelecek Kore | Sol Özgürlük Kore ve Gelecek Kore'ye katıldı | |
Jinju Bir | Park Dae-chul | Future United | ||
Jinju B | Kim Jae-kyung | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı | |
Tongyeong –Goseong | Jeong Jeom-sik | Future United | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı. 27 Aralık 2018'de seçim yasası ihlalleri nedeniyle koltuk kaybetti. 3 Nisan 2019'da göreve başladı. | |
Sacheon –Namhae –Hadong | Yeo Sang-gyu | Gelecek Kore | Saenuri'den ayrıldı ve Bareun'a katıldı ve Bareun'dan ayrıldı ve Liberty Korea'ya yeniden katıldı ve Future United'dan ayrıldı ve Future Korea'ya katıldı. | |
Gimhae Bir | Min Hong-chul | Demokratik | ||
Gimhae B | Kim Jeong-ho | Demokratik | İçin kampanyadan istifa etti Güney Gyeongsang valisinin seçimi 13 Haziran 2018. 13 Haziran 2018'de göreve başladı. | |
Miryang –Uiryeong –Haman –Changnyeong | Boş | Özgürlük Kore | Siyasi fon yasası ihlalleri nedeniyle 15 Kasım 2019'da kaybedilen koltuk. | |
Geoje | Kim Han-pyo | Future United | ||
Yangsan Bir | Yoon Young-suk | Future United | ||
Yangsan B | Seo Hyung-soo | Demokratik | ||
Sancheong –Hamyang –Geochang –Hapcheon | Kang Seok-jin | Future United |
Jeju
Seçim bölgesi | Üye | Parti | Notlar | |
---|---|---|---|---|
Jeju Bir | Kang Chang-il | Demokratik | ||
Jeju B | Oh Young-hun | Demokratik | ||
Seogwipo | Wi Seong-gon | Demokratik |
Orantılı temsil
Demokratik
Liste numarası | Üye | Notlar | |
---|---|---|---|
1 | Park Kyung-mi | ||
2 | Minjoo'dan ayrıldıktan sonra 8 Mart 2017'de koltuk kaybetti. | ||
3 | Şarkı Ok-ju | ||
4 | Choi Woon-yeol | ||
5 | Lee Jae-jeong | ||
6 | Kim Hyun-kwon | ||
7 | Cheongwadae (Mavi Ev) Başkanlığı Ofisi'nin bir üyesi olurken Minjoo'dan ayrıldıktan sonra 20 Haziran 2017'de koltuk kaybetti. | ||
8 | Lee Chul-hee | ||
9 | Je Youn-kyung | Minjoo'dan atıldı ve Platforma katıldı. | |
10 | 30 Ocak 2020'de Kore Cumhuriyeti Başbakanı Sekreteri Başkanı olduğu için istifa ettikten sonra 30 Ocak 2020'de koltuk kaybetti. | ||
11 | Kwon Mi-hyuk | ||
12 | Lee Yong-deuk | ||
13 | Jung Choun-sook | ||
14 | Shim Gi-jun | Kim Chong-in (# 2) istifa ettikten sonra 8 Mart 2017'de göreve başladı. Minjoo'dan atıldı ve Platforma katıldı. | |
15 | Moon Mi-ok (# 7) istifa ettikten sonra 22 Haziran 2017'de göreve başladı. 9 Ekim 2019'da Kore Cumhuriyeti'nin Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi olarak görevinden istifa ettikten sonra 10 Ekim 2019'da koltuk kaybetti. | ||
16 | Jung Eun-hye | Lee Su-hyeok (# 15) istifa ettikten sonra 11 Ekim 2019'da göreve başladı. Minjoo'dan atıldı ve Platforma katıldı. | |
17 | Huh Yoon-jung | Kim Sung-soo (# 10) istifa ettikten sonra 30 Ocak 2020'de göreve başladı. |
Birleşik Gelecek
Liste numarası | Üye | Notlar | |
---|---|---|---|
1 | Song Hee-kyung | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
2 | Lee Jong-myung | Liberty Korea'dan ihraç edildi ve Future Korea'ya katıldı | |
3 | Lim Lee-ja | ||
4 | Ay Jin-guk | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
5 | Choi Yeon-hye | ||
6 | Kim Gyu-hwan | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
7 | Shin Bo-ra | ||
8 | Kim Sung-tae | ||
9 | Jeon Hee-gyeong | ||
10 | Kim Jong-suk | ||
11 | Kim Seung-hee | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
12 | Yoo Min-bong | ||
13 | Yun Jong-pil | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
14 | Cho Hoon-hyun | Liberty Korea'dan ihraç edildi ve Future Korea'ya katıldı | |
15 | Kim Sun-çavdar | Future United'dan atıldı ve Future Korea'ya katıldı | |
16 | Kang Hyo-sang | ||
17 | Kim Hyun-ah |
Minsaeng
Liste numarası | Üye | Notlar | |
---|---|---|---|
1 | Shin Yong-hyeon | ||
2 | Seul Ulusal Üniversitesi rektörü seçimi için istifa ettikten sonra 10 Ekim 2018'de koltuk kaybetti. | ||
3 | Park Joo-hyun | ||
4 | Lee Sang-don | ||
5 | Park Sun-sook | ||
6 | Chae Yi-bae | ||
7 | Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve Future United'a katıldıktan sonra 10 Mart 2020'de koltuk kaybetti. | ||
8 | Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve People'a katıldıktan sonra 9 Mart 2020'de koltuk kaybetti. | ||
9 | Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve Future United'a katıldıktan sonra 10 Mart 2020'de koltuk kaybetti. | ||
10 | Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve Future United'a katıldıktan sonra 10 Mart 2020'de koltuk kaybetti. | ||
11 | Chang Jeong-suk | ||
12 | Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve Future United'a katıldıktan sonra 10 Mart 2020'de koltuk kaybetti. | ||
13 | Choi Do-ja | ||
14 | Oh Se-jung (# 2) istifa ettikten sonra Ekim 2018'de göreve başladı Minsaeng'den ayrıldıktan (Bareunmirae'den birleşti) ve Future United'a katıldıktan sonra 10 Mart 2020'de koltuk kaybetti. |
Adalet
Liste numarası | Üye | Notlar | |
---|---|---|---|
1 | Lee Jung-mi | ||
2 | Kim Jong-dae | ||
3 | Chu Hye-seon | ||
4 | Yun So-ha |
Öncesinde 2012–16 | Ulusal Meclis Üyeleri | tarafından başarıldı – |