Argyllshire Buluşması'nda Altın Madalya, Kıdemli Piobaireachd ve Eski MSR Kazananları Listesi - List of winners of the Gold Medal, Senior Piobaireachd and Former Winners MSR at the Argyllshire Gathering - Wikipedia
Argyllshire Buluşması yıllık Yayla oyunları Ağustos ayında yapıldı Oban, İskoçya.
Yalnız boru olayları
Argyllshire Gathering'deki solo piping etkinlikleri, solo takvimdeki en prestijli etkinliklerden bazılarıdır.
Kazanmak Altın madalya için pibroch Argyllshire Gathering'de veya Kuzey Toplantısı Kazananı Senior Pibroch yarışmasında oynamaya ve turnuvada oynamaya davet etmeye hak kazanır Glenfiddich Şampiyonası.
Eski Kazananlara Giriş Mart, Strathspey ve Makara A-Grade March, Strathspey & Reel etkinliğinin geçmişteki kazananları ile sınırlıdır.
Kazananlar
Tarihte sekiz oyuncu aynı yıl her iki Altın Madalya kazandı, bu oyuncular yıldız işaretiyle (*) gösterilir.[1]
Yıl | Altın madalya | Eski Kazananlar Mart, Strathspey ve Reel | Kıdemli Piobaireachd |
---|---|---|---|
1873 | D.S. MacDonald[1] | - | - |
1874 | Ronald MacKenkie, Piper'dan Dunach'lı MacDonald'a[1] | - | - |
1875 | John MacBean, Piper'dan Lord Middleton'a[1] | - | - |
1876 | Malcolm MacPherson, (Calum Piobaire) Piper'dan Cluny'ye[1] | - | - |
1877 | John MacBean, Piper'dan Lord Middleton'a[1] | - | - |
1878 | William MacLennan, Dundee Polisi[1] | - | - |
1879 | George MacDonald, Güney Morar[1] | - | - |
1880 | Robert MacKinnon[1] | - | - |
1881 | John MacColl, Bonawe[1] | - | - |
1882 | Angus MacDonald, Piper'dan Güney Morar'dan MacDonell'e[1] | - | - |
1883 | Angus MacRae, Piper'dan Bay H.E. Wood'a, Raasay[1] | - | - |
1884 | John MacDougall Gillies, Aberdeen[1] | - | - |
1885 | Ana Kanal John Cameron, 2. Queens Sahibi Cameron Highlanders[1] | - | - |
1886 | Pipe Major Robert Meldrum, 2nd Argyll ve Sutherland Highlanders[1] | - | - |
1887 | Pipe Major John MacKay, 4th Argyll ve Sutherland Highlanders[1] | - | - |
1888 | Kenneth MacDonald[1] | - | - |
1889 | John MacPherson[1] | - | - |
1890 | Norman MacPherson[1] | - | - |
1891 | David C. Mather, Lochcarron[1] | - | - |
1892 | Archibald R. MacColl[1] | - | - |
1893 | William Robb[1] | - | - |
1894 | George J. Ross[1] | - | - |
1895 | John MacKenzie[1] | - | - |
1896 | Gavin Campbell MacDougall[1] | - | - |
1897 | Inverness'ten John MacDonald[1] | - | - |
1898 | Farquar MacRae[1] | - | - |
1899 | Murdo MacKenzie, Piper'dan Bay A.E. Butter'a, Faskally[1] | - | - |
1900 | Rekabete hayır[1] | - | - |
1901 | John Wallace[1] | - | - |
1902 | Onbaşı Piper William Ross, Seaforth Highlanders[1] | - | - |
1903 | Boru Binbaşı Donald Mathieson, 3. Highland Hafif Piyade[1] | - | - |
1904 | PC G. S. McLennan, 1. Tabur Gordon Highlanders[1] | - | - |
1905 | George S. Allan, 2. İskoç Atı[1] | - | - |
1906 | James A Merkezi, Edinburgh[1] | - | - |
1907 | Ana Boru Willie Ross, 2. İskoç Muhafızları[1] | - | - |
1908 | Roderick Campbell, Inverness[1] | - | - |
1909 | William Gray, Govan Polisi[1] | - | - |
1910 | Boru Çavuşu William Lawrie, 8. Argyll ve Sutherland Highlanders *[1] | - | - |
1911 | George Yardley, Cambuslang *[1] | - | - |
1912 | W. MacLean, Glasgow[1] | - | - |
1913 | Boru Binbaşı James Taylor, Highland Hafif Piyade[1] | - | - |
1914–18 | Nedeniyle tutulmadı birinci Dünya Savaşı | - | - |
1919 | Pipe Major J.O. Duff, Edinburgh[1] | - | - |
1920 | Boru Binbaşı William Taylor, Edinburgh[1] | - | - |
1921 | Boru Majör J. Mathieson[1] | - | - |
1922 | Boru Binbaşı Robert Reid, Glasgow[1] | - | - |
1923 | A.M. Calder, Edinburgh[1] | - | - |
1924 | Pipe Major Chisholm, Edinburgh[1] | - | - |
1925 | David Ross, Sutherland[1] | - | - |
1926 | John MacDonald, Glasgow Şehri Polisi *[1] | - | - |
1927 | J. Wilson, Edinburgh[1] | - | - |
1928 | Hugh Kennedy[1] | - | - |
1929 | Boru Binbaşı J.D. MacDonald, 1. İskoç Muhafızları[1] | - | - |
1930 | Robert B. Nicol, Crathie * (Egemen Piper )[1] | - | - |
1931 | Robert U. Brown, Ord'lu Muir[1] | - | - |
1932 | PS J. Robertson, 2. İskoç Muhafızları[1] | - | - |
1933 | Malcolm R. MacPherson, Invershin[1] | - | - |
1934 | Pipe Major C. Smith, 2nd Black Watch[1] | - | - |
1935 | LC Nicol MacCullum, 8. Argyll ve Sutherland Highlanders[1] | - | - |
1936 | Donald Iain MacKenzie, Dil[1] | - | - |
1937 | Donald F. Ross, Lochgilphead[1] | - | - |
1938 | Roderick MacDonald, Glasgow Şehri Polisi[1] | - | - |
1939–45 | Nedeniyle tutulmadı Dünya Savaşı II | - | - |
1946 | Pipe Major P. Bain. Glasgow[1] | - | - |
1947 | Robert G. Hardie, Glasgow[1] | - | - |
1948 | Donald MacPherson, Glasgow[1] | - | - |
1949 | PS R. MacKay, CH[1] | - | - |
1950 | John D. Burgess, Edinburgh *[1] | - | - |
1951 | Boru Binbaşı Donald MacLean, Lewis[1] | - | - |
1952 | Boru Binbaşı R. McCallum, Inveraray[1] | - | - |
1953 | James MacColl, Shotts[1] | - | - |
1954 | Ana Boru Donald R. MacLeod, Seaforth Highlanders[1] | - | - |
1955 | William MacDonald, Inverness[1] | - | - |
1956 | Boru Majör D MacLennan, N. Berwick[1] | - | - |
1957 | RSM John MacLellan, Seaforth Highlanders[1] | - | - |
1958 | Iain MacFadyen, Glasgow[1] | - | - |
1959 | Kenneth MacDonald, Glasgow[1] | - | - |
1960 | John MacFadyen, Glasgow[1] | - | - |
1961 | Ronald Lawrie, Glasgow Şehri Polisi[1] | - | - |
1962 | Seumas MacNeill, Bearsden[1] | - | - |
1963 | Çavuş Angus MacDonald, İskoç Muhafızları[1] | - | - |
1964 | Hector MacFadyen, Pennyghael / Glasgow *[1] | - | - |
1965 | Neil MacEachern, Islay[1] | - | - |
1966 | Duncan MacFadyen, Johnstone[1] | - | - |
1967 | William MacDonald, Benbecula[1] | - | - |
1968 | Thomas Pearston, Glasgow[1] | - | - |
1969 | John MacDougall, Arbroath[1] | - | - |
1970 | Andrew Wright, Paisley *[1] | - | - |
1971 | Finlay MacNeill, Inverness[1] | - | - |
1972 | Hugh McCallum, Allen Köprüsü[1] | - | - |
1973 | Angus J. MacLellan, Glasgow Şehri Polisi[1] | - | - |
1974 | Kenneth MacLean, Glasgow[1] | - | - |
1975 | Arthur G. Gillies, Kilchrenan[1] | - | - |
1976 | Malcolm MacRae, Kirriemuir[1] | - | - |
1977 | Ian Clowe, Dumfries[1] | - | - |
1978 | James McIntosh, Dundee[1] | - | - |
1979 | William Livingstone, Ontario, Kanada[1] | - | - |
1980 | Murray Henderson, Eassie, Angus[1] | - | - |
1981 | Gavin Stoddart, Edinburgh[1] | - | - |
1982 | Boru Binbaşı Evan MacRae, Fort William[1] | - | - |
1983 | John Wilson, Strathclyde Polisi[1] | - | - |
1984 | Michael Cusack, Teksas, ABD[1] | - | - |
1985 | Robert Wallace, Glasgow[1] | - | - |
1986 | Alfred Morrison, Bishopston[1] | - | - |
1987 | John Hanning, Yeni Zelanda[1] | - | - |
1988 | Roddy MacLeod, Cumbernauld[1] | - | - |
1989 | Onbaşı Alasdair Gillies, Queen's Own Highlanders[1] | - | - |
1990 | İskoç Muhafızlardan Çavuş Brian Donaldson.[1] | - | - |
1991 | James MacGillivray, Ontario, Kanada[1] | Angus MacColl[2] | - |
1992 | Colin MacLellan, Ontario, Kanada[1] | - | - |
1993 | Onbaşı Gordon Walker, Royal Highland Fusiliers[1] | - | - |
1994 | Dr. Angus MacDonald, Skye[1] | - | - |
1995 | Willie McCallum, Clydebank[1] | - | - |
1996 | Angus MacColl, Oban[1] | - | - |
1997 | James Murray, Cupar[1] | - | - |
1998 | Niall Matheson, Inverness[1] | Angus MacColl[2] | - |
1999 | Binbaşı John Cairns, Ontario, Kanada *[1] | - | - |
2000 | Michael Rogers, Maryland, ABD[1] | - | - |
2001 | Jack Lee, Britanya Kolombiyası, Kanada[1] | - | - |
2002 | Iain Speirs, Edinburgh[1] | - | - |
2003 | Bruce Gandy Nova Scotia, Kanada[1] | Gordon Walker[3] | Mike Cusack[3] |
2004 | Stuart Liddell, Inveraray[1] | Gordon Walker[3] | Angus MacColl[3] |
2005 | Euan McCrimmon, Edinburgh[1] | Gordon Walker[3] | Angus MacColl[3] |
2006 | Greg Wilson, Yeni Zelanda[1] | Roddy MacLeod[3] | Roddy MacLeod[3] |
2007 | Richard Hawke, Yeni Zelanda[1] | Alasdair Gillies[3] | Gordon Walker[3] |
2008 | Niall Stewart, Kyle of Lochalsh, İskoçya[1] | Willie McCallum[3] | Roddy MacLeod[3] |
2009 | Alastair Dunn, Glasgow[1] | James Murray[3] | Angus MacColl[3] |
2010 | Faye Henderson, Kirriemuir, İskoçya[1] | Stuart Liddell[3] | Angus MacDonald[3] |
2011 | Callum Beaumont, Bo'ness, İskoçya[1] | Chris Armstrong[3] | Iain Speirs[3] |
2012 | Finlay Johnston, Glasgow[1] | Gordon Walker[3] | Stuart Liddell[3] |
2013 | Alan Bevan, Britanya Kolombiyası, Kanada[1] | Stuart Liddell[3] | Jack Lee[3] |
2014 | Douglas Murray, Fife, İskoçya *[1] | Stuart Liddell[4] | Bruce Gandy[5] |
2015 | John Angus Smith, Londra, İngiltere[1] | Angus MacColl[2] | Stuart Liddell[5] |
2016 | Ian K. MacDonald, Toronto, Kanada *[1] | - | Stuart Liddell[5] |
2017 | Craig Sutherland, Crieff, İskoçya[1] | Jack Lee[6] | Glenn Brown[5] |
2018 | Stuart Easton, Palmerston North, Yeni Zelanda[7] | Angus MacColl[2] | Stuart Liddell[5] |
2019 | Andrew Hayes, Ottawa, Kanada[7] | Gordon McCreadie[8] | Stuart Liddell[8] |
Referanslar
- ^ a b c d e f g h ben j k l m n Ö p q r s t sen v w x y z aa ab AC reklam ae af ag Ah ai aj ak al am bir ao ap aq ar gibi -de au av aw balta evet az ba bb M.Ö bd olmak erkek arkadaş bg bh bi bj bk bl bm milyar Bö bp bq br bs bt bu bv bw bx tarafından bz CA cb cc CD ce cf cg ch ci cj ck cl santimetre cn eş cp cq cr cs ct cu Özgeçmiş cw cx cy cz da db dc gg de df çk dh di dj dk dl dm dn yapmak dp dq dr ds dt du dv dw dx dy dz ea eb ec ed "Andrew Lenz'in Gayda İpuçları: Gaydacı Altın Madalya Kazananlar". www.bagpipejourney.com.
- ^ a b c d "Argyllshire Buluşması: Easton Altın Madalya kazandı; Liddell dördüncü Kıdemli; MacColl Eski Kazananları; Urquhart Gümüş Madalya aldı".
- ^ a b c d e f g h ben j k l m n Ö p q r s t sen v "Önceki sonuçların listesi | Oban Games".
- ^ "Cumartesi günü Glenfiddich için hazır dünyanın en iyi on kavalcısı".
- ^ a b c d e "Kıdemli Piobaireachd Yarışması - eski kazananlar - Oban Oyunları". web.archive.org. 4 Temmuz 2019.
- ^ "Oban 1. Gün: Sutherland Altın alır; Brown, Sr .; MacDougall Gümüş".
- ^ a b "Piping Yarışmasının Kazananları". www.pipingcompetition.com.
- ^ a b "2019 Argyllshire Gathering: Liddell, Kıdemli Piob'u kazandı". 21 Ağustos 2019.