1998 Dünya Su Sporları Şampiyonasında yüzme - Erkekler 4 × 100 metre serbest bayrak - Swimming at the 1998 World Aquatics Championships – Mens 4 × 100 metre freestyle relay - Wikipedia
Erkekler 4 × 100 metre serbest bayrak 1998 FINA Dünya Şampiyonasında | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 15 Ocak 1998 | |||||||||
Takımlar | 14 | |||||||||
Kazanma zamanı | 3 dakika 16.69 saniye | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
1998 FINA Dünya Şampiyonası | ||
---|---|---|
Dalış | ||
Bireysel | ||
1 m | erkekler | KADIN |
3 m | erkekler | KADIN |
10 m | erkekler | KADIN |
Açık suda yüzmek | ||
Tek | ||
5 km | erkekler | KADIN |
5 km | takım değerlendirmesi | |
Antalya 25 km | erkekler | KADIN |
Antalya 25 km | takım değerlendirmesi | |
Yüzme | ||
Serbest stil | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
800 m | KADIN | |
1500 m | erkekler | |
Sırtüstü | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kurbağalama | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kelebek | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
Serbest bayrak | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
4 × 200 m | erkekler | KADIN |
Karışık rölesi | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
Senkronize yüzme | ||
Solo | KADIN | |
Düet | KADIN | |
Takım | KADIN | |
Su topu | ||
Turnuva | erkekler | KADIN |
Erkekler 4 × 100 metre serbest stil bayrak yarışı final ve sıralama turları 1998 Dünya Su Sporları Şampiyonası 1998-01-15 Perşembe günü Perth, Batı Avustralya.
Final
Sıra | Takım | Zaman |
---|---|---|
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Scott Tucker Neil Walker Jon Olsen Gary Hall, Jr. | 3:16.69 CR 49.80 48.75 49.48 48.66 | |
AVUSTRALYA Michael Klim Adam Çam Richard Upton Chris Fydler | 3:16.97 49.27 49.47 49.64 48.59 | |
RUSYA Alexander Popov Roman Yegorov Vladislav Kulikov Denis Pimankov | 3:18.45 48.74 CR 49.67 51.28 48.76 | |
4 | ALMANYA Christian Keller Christian Tröger Stefan Herbst Torsten Spanneberg | 3:18.83 50.78 49.37 49.57 49.11 |
5 | HOLLANDA Mark Veens Martijn Zuijdweg Johan Kenkhuis Pieter van den Hoogenband | 3:19.47 50.83 50.17 50.14 48.38 |
6 | BREZİLYA Fernando Scherer Edvaldo Valério André Cordeiro Gustavo Borges | 3:20.36 50.63 50.83 50.19 48.71 |
7 | BÜYÜK BRİTANYA Gavin Meadows Mike Fibbens James Salter Nick Shackell | 3:21.45 50.32 50.28 50.49 50.36 |
8 | İTALYA Lorenzo Vismara Mauro Gallo Simone Cercato Massimiliano Rosolino | 3:22.12 50.16 51.01 50.25 50.70 |
Nitelikli ısınma
Grup 1
Sıra | Takım | Zaman |
---|---|---|
1 | ALMANYA Stefan Herbst Steffen Zesner Lars Conrad Torsten Spanneberg | 3:20.55 50.47 50.51 49.99 49.58 |
2 | AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Bryan Jones Jon Olsen Bryan Schumacher Gary Hall, Jr. | 3:20.76 50.99 49.73 50.04 50.00 |
3 | HOLLANDA Bram van Haandel Martijn Zuijdweg Johan Kenkhuis Mark Veens | 3:21.46 51.41 50.08 49.91 50.06 |
4 | İTALYA Mauro Gallo Alessandro Bacchi Lorenzo Vismara Simone Cercato | 3:21.60 51.28 50.62 49.61 50.09 |
5 | ÖZBEKİSTAN Ravil Nachaev Oleg Pukhnaty Sergey Erilin Alexey Makhantsev | 3:32.63 52.46 52.41 54.19 53.57 |
6 | İRAN Hamidreza Mobarrez Amir Saleh Azadi Namin Behzad Mehdi Habazyan Pirouz Eftekhar Manavi | 3:49.26 56.89 58.59 57.45 56.33 |
7 | İSVEÇ Johan Walberg Lars Frölander Fredrik Letzler Jonas Åkesson | DSQ 50.88 49.12 50.40 — |
Grup 2
Sıra | Takım | Zaman |
---|---|---|
1 | BREZİLYA Fernando Scherer Edvaldo Valério André Cordeiro Gustavo Borges | 3:21.08 50.34 51.06 50.41 49.27 |
2 | AVUSTRALYA Adam Çam Richard Upton Nathan Rickard Anthony Rogis | 3:21.36 50.48 49.82 50.11 50.95 |
3 | RUSYA Roman Yegorov Vladislav Kulikov Maxim Korshunov Denis Pimankov | 3:21.58 50.94 50.83 50.87 48.94 |
4 | BÜYÜK BRİTANYA Nick Shackell Gavin Meadows James Salter Mike Fibbens | 3:22.03 50.88 49.89 50.70 50.56 |
5 | YENİ ZELANDA Nicholas Dil John Steel Danyon Yükleyici Trent Bray | 3:23.38 52.24 50.75 50.50 49.89 |
6 | İSPANYA Juan Benavides José Rojano Juan José Torrado Javier Botello | 3:24.50 51.58 50.96 51.44 50.52 |
7 | ÇİN TAIPEI Huang-Chih Yung Hung-Chieh Chih Li-Yun Lun Wu-Nien Kalem | 3:39.43 53.18 54.93 55.23 56.09 |
Ayrıca bakınız
- 1996 Erkekler Olimpiyat Oyunları 4x100m Serbest (Atlanta)
- 1997 Erkekler Dünya Şampiyonası (SC) 4x100m Serbest (Gothenburg)
- 1997 Erkekler Avrupa Şampiyonası (LC) 4x100m Serbest (Seville)
- 2000 Erkekler Olimpiyat Oyunları 4x100m Serbest (Sidney)